Gmina Sulęczyno Konkursy Szkolnictwo

Podjazy. IV Wojewódzki Konkurs „Głosem Inki”. Młodzi soliści zaprezentowali pieśni patriotyczne

11 maja w Szkole Podstawowej w Podjazach odbył się IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głosem Inki” pod honorowym patronatem wójta gminy Sulęczyno. Na konkurs wpłynęło 46 zgłoszeń w czterech kategoriach wiekowych.

Celem konkursu jest popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa. Do konkursu przystąpili wyłącznie soliści ze szkół podstawowych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały następujące szkoły: SP w Sulęczynie, SP nr 1 w Żukowie, ZS w Tuchomiu, ZS-P w Szopie, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Baninie, ZS w Mściszewicach, SP w Borzestowie, SP nr 1 w Sierakowicach, SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Kożyczkowie, ZKiW w Brodnicy Górnej, ZS w Lipuszu, SP nr 2 w Bytowie, ZS w Miechucinie, SP w Załakowie, SP w Borku Kamiennym, SP w Chmielnie, SP w Lisich Jamach, SP w Goręczynie. Wykonawcy nie tylko pięknie śpiewali, ale również przygotowali specjalne stroje. Jury miało bardzo trudne zadanie. Po przesłuchaniach komisja konkursowa, w składzie: dr hab. Sławomir Bronk, Susana Alegre Raso oraz Joanna Szroeder, ogłosiła werdykt.

Laureaci poszczególnych kategorii

W kategorii zerówek i klas I wygrała Hanna Wantoch-Rekowska z ZS w Tuchomiu. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Choroba-Bucka z ZS w Mściszewicach, a trzecie Zuzanna Dejk z ZS-P w Szopie.
W kategorii klas II-III nie miał sobie równych Aleksander Wenta ze SP w Kamienicy Królewskiej. Kolejne miejsca zajęli, odpowiednio: Jan Czaja ze SP w Kożyczkowie i Anna Mikołajczyk z ZS w Lipuszu.
W gronie klas IV-VI zwyciężyła Małgorzata Koszałka ze SP w Załakowie. Miejsce drugie przypadło Antoninie Grubie ze SP nr 1 w Żukowie. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano Nikolę Brzeską z ZS w Miechucinie.
W kategorii klas VII-VIII wygrała Milena Pela ZS w Tuchomia. Miejsce drugie wywalczyła Klaudia Grabowska ze SP w Lisich Jamach, zaś trzecie Julian Jereczek ze SP w Podjazach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci wspaniałe nagrody.

SP/opr.red

Komentarze