OSP Powiat kościerski

Powiat kościerski. Pomoc dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Ponad 900 tys. zł na nowy sprzęt dla kościerskiej komendy

Z ponad 13 mln zł, które trafią do jednostek PSP z Pomorskiego i KW PSP w Gdańsku, 912 tys. zł otrzyma Komenda PSP w Kościerzynie. W znacznej części posłuży na zakup nowego sprzętu, w tym przede wszystkim do łączności.  Zaplanowano również montaż fotowoltaniki na dachu komendy.

W końcu listopada Wojewoda Pomorski podpisał umowy na udzielenie dotacji na zakup sprzętu dla Państwowej Straży Pożarnej. Do jednostek PSP z pomorskiego i KW PSP w Gdańsku trafi z budżetu państwa ponad 13, 17 mln zł. Z tej kwoty nieco ponad 7,5 mln zł pochłoną wydatki bieżące, natomiast ponad 5,5 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje.

Duże plany inwestycyjne kościerskiej komendy

Z kwoty tej 912 tys. zł otrzyma Komenda PSP w Kościerzynie. Jak informuje nas st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP część tych środków została wydatkowano na zakupy drobnego sprzętu i wyposażenia osobistego dla strażaków. Pewną kwotę wydano też na remonty. Z puli inwestycyjnej zaplanowano realizację zakupu wyposażenia dla grupy wodno-nurkowej. Będzie to sonar, robot podwodny i zestaw ładowania do butli tlenowych dla grupy nurkowej i ochotników z całego powiatu. Bardzo ambitne plany ma komenda odnośnie modernizacji łączności na terenie całego powiatu. Chodzi tu m.in. o wymianę 20-letnich zespołów nadawczych i kupno rejestratorów do stanowisk kierowania.

– Kupujemy też przekaźnik, który planujemy w porozumieniu z gminą Karsin zainstalować na nowej wieży  widokowej w Przytarni.  Dzięki temu poprawi się nam łączność w gminie Karsin, Dziemiany, Lipusz, a nawet Stara Kiszewa – wyjaśnia Komendant T. Klinkosz

Kościerscy strażacy  chcą iść też z duchem czasu i zamontować na dachu komendy powiatowej instalację fotowoltaiczną. Do tematu będziemy powracać.  

D. Tryzna

Komentarze