Wokół nas

Tuszkowy. Dobry rok dla sołectwa

Adam Domaszk – niecały rok sołtysowania, a sypią się sukcesy

Można go śmiało określić jako powiew młodości. Zaledwie 20-letni Adam Domaszk już zdobywa doświadczenie jako sołtys Tuszkowych. Ostatnie sukcesy sołectwa świadczą o tym, że był to dobry wybór mieszkańców.

Podczas dożynek diecezjalnych w Lubaniu miało miejsce wręczenie nagród dla zwycięzców etapu powiatowego „Piękna Wieś Pomorska”. Miano najpiękniejszej zyskały Tuszkowy, a tym samym zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu.

10 października w Urzędzie Marszałkowskim w sali im. Lecha Bądkowskiego został rozstrzygnięty finał konkursu „Piękna Wieś Pomorska”. Tuszkowy otrzymały wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł na potrzeby sołectwa.

Jako sołtys chciałbym bardzo serdecznie podziękować komisjom: gminnej, powiatowej i marszałkowskiej za docenienie walorów przyrodniczych oraz turystycznych wsi oraz naszej społecznej aktywności. Szczególne podziękowania należą się jednak mieszkańcom. To właśnie dzięki nim ta wieś tętni życiem i jest piękna – mówił Adam Domaszk. – Myślę, że to wyróżnienie zmobilizuje jeszcze bardziej nasza lokalną społeczność i razem będziemy działać dla dobra naszej małej ojczyzny – podkreślał młody sołtys.

„Sołectwo Roku 2019”

7 października w Centrum Rënk w Gdańsku odbyła się gala podsumowująca plebiscyt „Mistrzowie Agro”. Sołectwo Tuszkowy zajęło pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim w kategorii „Sołectwo Roku 2019” zdobywając 1037 głosów. Tym samym Tuszkowy awansowały do etapu ogólnopolskiego głosowania, które rozpoczyna się już 18 października.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali głos na nasze sołectwo. To wielkie zaufanie i obdarzenie nas sympatią – komentuje sołtys A. Domaszk – Zrobimy wszystko aby jak najlepiej reprezentować nasze województwo na etapie ogólnopolskim – deklaruje.

Wśród nagród dla sołectwa znalazła się możliwość nagrania filmu promującego sołectwo, huśtawka dla dzieci z trzema siedziskami, bon 600 zł na zakup roślin ozdobnych oraz produkty TYTAN do zmywarki znajdującej się w szkole.

S.SZ

Komentarze