Gmina Kartuzy Sport

Kartuzy. Wizyta byłych klubowiczów Cartusii

Klub Cartusia Kartuzy ponownie odwiedzili byli wychowankowie: Nikodem Kitowski, Łukasz Plichta i Jędrzej Zając. Spotkanie było okazją do porozmawiania, pokazania zmian w klubie i powspominania. Ponadto byli klubowicze opowiedzieli co robią obecnie i podzielili się swoimi marzeniami.

Nikodem Kitowski obecnie gra w klubie Raków Częstochowa. Wspomniał, że jego idolem z boiska jest Kyle Walker i marzy o tym, by w przyszłości zagrać w którymś z klubów z TOP 5 i zadebiutować w Lidze Mistrzów. Przyznał, że w Cartusii nauczył się najwięcej pod względem piłkarskiego wychowania. Do teraz często sprawdza wyniki w III lidze.

Łukasz Plichta obecnie gra w barwach klubu Widzew Łódź RTS. Nieśmiało wspomniał, że w Łodzi zrobił duży progres. Szybko przeskoczył na poziom seniorski. Gdyby miał podać wymarzoną ligę i klub, to z pewnością będzie to La Liga i Real Madryt. Jednak to Cartusia do teraz kojarzy mu się ze świetną atmosferą i super trenerem Jerzym Meissnerem. Również przyznał, że na bieżąco śledzi poczynania klubu, w którym zaczynał jako junior.

Jędrzej Zając obecnie jest zawodnikiem ŁKS Łódź. Jego piłkarskim marzeniem zawsze był Lionel Messi i to się już spełnia, bo zagrał w Ekstraklasie i strzelił bramkę podczas jednego meczu.

Życzymy chłopakom powodzenia w piłkarskich wojażach i z uwagą śledzimy ich sportowy postęp.

Nad/opr.red

Komentarze