Sport

Sopot. Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego. Rewelacyjne występy zawodników KS Aqua Sport

W dniu 18 czerwca na plaży w Sopocie odbyła się 3 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Tym razem zawodnicy rywalizowali w konkurencjach typowo morskich, takich jak:

1. Bieg-pływanie-bieg
  2. Pływanie 250m w płetwach
  3. Flagi Plażowe

Oraz drużynowo Sztafeta 100 m akcja z bojką i zasobnikiem.

Zawodnicy tradycyjnie zostali podzieleni ze względu na płeć oraz na kategorie wiekowe: Młodzik (10-11), Młodzik Starszy (12-13), Junior Młodszy (14-15), Junior (16-18) oraz OPEN. Wyjazd drużyny KS Aqua Sport wsparli: Kruszywa Polskie S.A., Przedsiębiorstwo Dech-Pol, Hoch Systemy Kominowe oraz Repiński Transport.

Pierwszy wyścig polegał na przebiegnięciu dystansu po plaży, wbiegnięciu do wody i pokonaniu w wodzie dystansu opływając 3 boje, a następnie wybiegnięciu z wody i pokonaniu dystansu po plaży. Rewelacyjnie zaprezentowały się zawodniczki KS Aqua Sport.

2. .

Wśród chłopców w młodzikach Konstanty Tarnowski był 3, a w młodzikach starszych na 3 miejscu ukończył Arkadiusz Sędzicki

Najlepsze wyniki zawodnicy KS Aqua Sport uzyskali jednak w ostatnie konkurencji, a mianowicie we Flagach Plażowych, gdzie zawodnik leży na piersiach tyłem do kierunku biegu i na sygnał startu musi dobiec 20 m do Flagi. Flag jest zawsze o jedną mniej, niż startujących zawodników. Konkurencja trwa tak długo, aż zostanie 2 zawodników i jedna flaga i wyłoni się zwycięzca.

3. Filip Komar

Wyścig sztafetowy wygrały dziewczęta Młodzik w składzie: Aleksandra Kamińska, Amelia Freda, Kaja Lellek i Karolina Lemańczyk oraz Młodzik Starszy: Dominika Peek, Monika Zarach, Marta Ostrowska i Mia Carella. W Młodzikach Starszych wygrali również chłopcy w składzie: Havier Bedra, Igor Grochowski, Szymon Hinc i Arkadiusz Sędzicki.

Klasyfikacja generalna 3 Rundy(Sopot):

W Młodzikach najlepszą zawodniczką została Maja Zinka przed Kają Lellek, a wśród chłopców na 2 miejscu uplasował się Dominik Męczykowski

W Młodzikach Starszych Zwyciężyła Dominika Peek przed Moniką Zarach, a w chłopakach wygrał Szymon Hinc, a na 3 miejscu był Havier Bedra.

W Juniorach Młodszych wygrała Zuzanna Peek przed Anną Tarnowską a najlepszym chłopakiem został Filip Komar.

W Juniorach na 2 miejscu ukończyła Daria Freda, a wynik pozwolił jej również na zdobycie 2 miejsca OPEN.

Po 3 rundach(Reda, Gdańsk, Sopot)

Najlepszą zawodniczką OPEN (także Junior) jest Daria Freda

W Juniorach Młodszych prowadzi Anna Szybalska przed Zuzanną Peek i Anną Tarnowską, a na 2 miejscu wśród chłopców jest Filip Komar.

W Młodzikach Starszych prowadzi Dominika Peek, a w Młodzikach na 3 miejscu jest Dominik Męczykowski.

W tym roku zawodnicy rywalizować będą jeszcze podczas 4 rund w Kościerzynie 15 października, a finał odbędzie się w Słupsku 3 grudnia.

Trenerem drużyny był Damian Narloch, który nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych i przyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że jego podopieczni nie tylko potrafią świetnie pływać, ale są również bardzo sprawni fizycznie i wybiegani. Oczywiście bardzo duże znaczenia mają w tym przypadku obozy sportowe, jakie zawodnicy przechodzą zarówno przed rozpoczęciem sezonu na koniec sierpnia, jak także w ferie zimowe, gdzie sporo jest zajęć sprawnościowych pod jego kierunkiem. Warto wspomnieć, że w rolę spikera wcielił się ponownie trener Michał Zarach, który ma tę funkcję pełnić już zawsze podczas Pomorskiej Ligi, ponieważ organizatorzy są bardzo zadowoleni ze sposobu prowadzenia zawodów oraz wiedzy przekazywanej na temat poszczególnych konkurencji i zawodników.

Przed zawodnikami KS Aqua Sport jest jeszcze wyjazd na najważniejsze zawody, czyli Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, jakie odbędą się 23-24 czerwca w Poznaniu. Przywiezienie medalu z tych zawodów będzie spełnieniem marzeń zarówno trenera, jak i poszczególnych zawodników. Jednak rywalizacja na najwyższym poziomie w kraju jest bardzo wyrównana i miejsce w pierwszej 10. Już jest bardzo dobrym wynikiem.