Gmina Przodkowo Konkursy OSP Szkolnictwo Wokół nas

Przodkowo. 46. Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród najlepszych z pomorskiego jest Artur Myszka z Kartuz

25 maja w Szkole Podstawowej w Przodkowie odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem wydarzenia był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa pomorskiego.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu: ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii i ratownictwa. W finale wzięło udział 55 uczestników. Na trybunach wspierali ich rodzice, najbliżsi. Z racji rangi konkursu obecny był Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski i wielu komendantów powiatowych PSP.

Wysoki poziom konkursu

Uczestnicy zostali podzieli na trzy grupy wiekowe. W najmłodszej było ich siedemnastu. W grupie II obejmujących uczniów z klas starszych podstawówki było dziewiętnaście osób. Podobnie w grupie III, obejmującą młodzież.

Wysoki poziom wiedzy oraz wymagające pytania sprawiły, że rywalizacja była bardzo zacięta. W grupie II różnice pomiędzy zwycięzcą a czwartym miejscem wyniosła tylko jeden punkt. Antonina Datta, reprezentująca powiat kościerski, która w poprzednich konkursach była liderem swojej grupy, po przejściu do wyższej grupy wiekowej zajęła czwarte miejsce. Tuż za podium w I grupie znalazł się Dawid Piekarski z Kartuz.

Były nawet odwołania – skuteczne, stąd konieczna była nawet korekta miejsc.

Zwycięzcy konkursu wiedzy

W I grupie na podium znaleźli się kolejno, Katarzyna Mielewczyk z powiatu lęborskiego, Michał Jakubek z bytowskiego oraz Huber Rybacki z Pruszcza Gdańskiego.

W II grupie wygrał Ignacy Kuźmiński z Człuchowa. Drugie miejsce zajął Artur Myszka z Kartuz, a trzecie Bartosz Szumiński z Nowego Dworu Gdańskiego.

W gronie najstarszych uczestników najlepszy okazał się Dominik Pallubicki z Wejherowa. Tuż za nim uplasował się Radosława Szczepaniak z Pucka, zaś na trzecim miejscu – Szymon Daszkowski z Kościerzyny.

Laureaci z pierwszych dwóch miejsc w każdej grupie wiekowej będą reprezentować województwo pomorskie na szczeblu krajowym OTWP, którego finał odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Gąsawie, województwo kujawsko-pomorskie.

Po nagrodzeniu laureatów tego konkursu rozdano również nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego o podobnej tematyce.

red.

Komentarze